Mapa referencí

Pro výběr požadované kategorie referencí (svítidla, pasport, energetické posudky či jiné) proveďte po kliknutí na menu_mapa výběr jedné z vrstev v mapě:

- - -

Pasportizační činnost

Obce, pro které jsme zpracovali pasport VO a generel komunikací:

Adamov Hrusice Malá Hraštice Sokoleč
Bojanovice Hvězdonice Máslovice Struhařov
Borotice Chomutov - Zoopark Měchenice Suchomasty
Bořanovice Chotilsko Miličín Svatá
Broumy Choťovice Miskovice Teplýšovice
Březová-Oleško Chrustenice Mokrovraty Tchořovice
Buš Jedousov Nebahovy Tišice
Cerhovice Kájov Nedomice Tmaň
Černolice Kamenice Nepomuk Třebešice
Černovice Káraný Neumětely Třebusice
Český Šternberk Karlovo Náměstí Neustupov Veliš
Čisovice Klínec Nezdřev Velká Dobrá
Daleké Dušníky Kozojedy Nižbor Velký Chlumec
Divišov Květnice Nová Ves
Vlkov pod Oškobrhem
Dobročovice Kytín Nová Ves pod Pleší
Vrané nad Vltavou
Dolní Poustevna Lažánky Petříkov Všetaty
Drahenice Lety Poběžovice u Přelouče Výžerky
Druhlice Lhota Postřižín Zahořany
Dřísy Lipová Povodí Ohře Zvěstov
Dublovice Liteň Ratměřice
Hartmanice Litichovice Sány

Obec Březová - Oleško

 V obci Březová - Oleško naši technici zpracovali pasport a generel VO s technologií heatmap. V roce 2017 proběhla v obci instalace svítidel SATHEON S.

Na firmě SATHEA VISION mě zaujala technika zpracování pasportu pomocí vozidla s měřením intenzity světla. Cena pasportu byla proti konkurenci na dobré úrovni. S dobou dodání a jednáním jsem naprosto  spokojen. Mohu doporučit ostatním."

Ing. Petr Šilhánek
starosta obce Březová - Oleško

Obec Málkov

Pro obec Málkov jsme na sklonku roku 2016 zpracovali energetický posudek a světelně-technický projekt na obnovu veřejného osvětlení v obci, které se posléze staly podkladem pro podání žádosti o dotaci na obnovu VO v rámci dotačního tituli Ministerstva průmylslu a obchodu EFEKT 2017-2020. Projekt byl v rámci řízení o udělení dotace úspěšný, v obci tedy mohla proběhnout instalace veřejného osvětlení, které splňuje normu ČSN EN 13201 (360455) Osvětlení pozemních komunikací. Instalována byla svítidla SATHEON S-U (2700K), provedena byla výměna rozvodů a podůrné infrastruktury.

Obec Mokrovraty

Pro obec Mokrovraty jsme zpracovali pasport a generel VO, v návaznosti na kterých byl zpracován projekt a posléze instalována svítidla, včetně infrastruktury.

V lednu 2016 velice odborně a kvalitně zpracovala firma SATHEA VISION s.r.o. pasport veřejného osvětlení v naší obci. V červenci 2016 tato firma provedla rekonstrukci a rozšíření veřejného osvětlení u silnice II. třídy. Práce byly profesionálně provedeny ve velmi krátké době. Jednání se zástupci firmy bylo vždy velice vstřícné. Tuto společnost mohu doporučit ostatním."

Stanislava Ecklová
starostka obce Mokrovraty

Obec Malá Hraštice

Koncem listopadu roku 2015 jsme v obci Malá Hraštice provedli instalaci sedmnácti svítidel Satheon 40W v provedení 72U. Součástí této rekonstrukce sítě veřejného osvětlení bylo též osazení dvou nových betonových stožárů u hlavní komunikace obcí v místech, kde docházelo kvůli nedostatečnému osvětlení k častým dopravním nehodám.

Přítomnost správně navrženého pouličního osvětlení v obci je klíčové pro všechny účastníky provozu na místních komunikacích - ať už se jedná o řidiče, kteří by neměli být pouličním osvětlením přílišně oslňováni, či chodce, kteří se v dobře osvětleném postoru komunikace cítí znatelně bezpečněji.

Obec Kytín - reflektory pro hasičský vůz

V návaznosti na plodnou spolupráci s obcí Kytín jsme byli požádáni Sborem dobrovolných hasičů v Kytíně, abychom pro ně vytvořili dvojici reflektorů, která nahradí stávající reflektory. Zakázky tohoto typu jsou pro nás velkou výzvou a možností vyzkoušet nové technologie a testovat je v praxi.

Vyrobili jsme první prototypy s vysoce kvalitními komponenty od renomovaných firem, podařilo se nám dosáhnout zvýšení světelného toku na více než dvojnásobek oproti původní konfiguraci, a také snížit příkon reflektorů na polovinu. Kytínští hasiči otestovali reflektor v rámci cvičení SOS 2018 EXTREME, kde sklidili velký obdiv od většiny jednotek za výkonné osvětlení prostranství.

Areál Povodí Ohře

Pro Povodí Ohře jsme navrhli dle světelného projektu nové osvětlení a vyrobili speciální svítidla s teplotou chromatičnosti 4000 K.

Obec Zahořany

Pro obec Zahořany jsme zpracovávali pasport a generel, světelně technické projekty a v současnosti realizujeme druhou etapu výměny svítidel.

Na základě nabídky společnosti SATHEA VISION zadala Obec Zahořany této firmě objednávku na vypracování pasportu a projektu veřejného osvětlení v obci Zahořany. Cena byla proti konkurenci na dobré úrovni. S dobou dodání a jednáním jsem naprosto spokojen, velice profesionální přístup. Mohu doporučit ostatním." 

Jiří  Pokora
starosta obce Zahořany

Podkrušnohorský Zoopark v Chomutově

V Zooparku jsme v roce 2018 provedli pasport veřejného osvětlení, na základě kterého byl vypracován projekt na nové osvětlení areálu, které mělo nahradit původní - již zcela nefunkční a zastaralé osvětlení. Proběhla výstavba infrastruktury, při níž bylo využito elegantních a odolných stožárů a výložníků ze slitiny hliníku, které jsou kotveny pomocí prefabrikovaných patek - rychlá a spolehlivá výstavba bez mokrých procesů. Byla zde instalována svítidla SATHEON S, která jsou vybavena systémem dálkového řízení osvětlení založeného na technologii LoRa. Intenzita osvětlení je běžně omezena na hodnotu umožňující nerušený odpočinek zvířat. Oproti standardnímu provedení jsou svítidla v Zooparku vybavena průsvitnými krytkami s logem města Chomutov, které umožňují použití RGB diod pro světlené označení tras.

Areál rozvodny vysokého napětí, Chomutov

Svítidla Satheon určená pro průmyslové areály se od těch určených pro města a obce liší především v teplotě chromatičnosti použitých diod (barva světla) - pro osvětlení průmyslových areálů se více hodí studenějších 4000 K; to zárověň zlepšuje podmínky pro zabezpečovací systémy areálů. 

Obec Radonice

Pro obec Radonice jsme v měsíci srpnu 2016 provedli instalaci svítidel při křižovatce ulic Vinořská a Třešňová. Jednalo se o instalaci svítidel SATHEON 40 včetně ustanovení stožárů a další podpůrné infrastruktury. 

Město Chomutov, ulice Písečná

Ve městě Chomutov se jedná o v pořadí už třetí instalaci svítidel SATHEON. Tentokrát jsme zpracovávali projekt pro osvětlení ulice včetně křižovatek a přechodů. V tomto projektu jsme využili několik typů svítidel SATHEON - s klasickou optikou pro osvětlení komunikace a s optikou pro osvětlení přechodu. 

Obec Borotice

Od roku 2017, kdy jsme pro obec Borotice zpracovali pasport veřejného osvětlení, byl proveden návrh obnovy a doplnění osvětlení ve všech částech obce, a následně i jeho realizace - v roce 2018 v částech Čelina a Dražetice, v následujícím roce došlo k výměně a doplnění osvětlení i v částech Borotice a Hubenov. 

Doplnění infrastruktury soustavy veřejného osvětlení bylo provedeno pomocí betonových osvětlovacích stožárů, které jsou kotveny vetknutím do prefabrikovaných železobetonových patek. Zcela nově jsme osvítili cestu k fotbalovému hřišti. Nyní jsou Borotice bezpečně osvětlené a nás těší pozitivní ohlasy místních obyvatel.

Obec Nižbor

Pro obec Nižbor jsme v roce 2015 provedli pasportizaci veřejného osvětlení. V letech 2016-2019 jsme v obci nainstalovali řadu svítidel, např. osvětlení mostu a pěší lávky spojující oba břechy řeky Berounky, která obcí protéká. 

„Firma SATHEA VISION, s.r.o. provedla v obci Nižbor veškeré práce v nejvyšší kvalitě a domluveném termínu a odevzdala je bez závad. Jednalo se o částečnou výměnu světel veřejného osvětlení. S odvedenou prací jsme velmi spokojení a všem tuto firmu mohu doporučit."

Kateřina Zusková
starostka obce Nižbor

Obec Poběžovice u Přelouče

„V měsíci srpnu 2015 jsme oslovili firmu Sathea Vision s.r.o. o zpracování pasportu na veřejné osvětlení pro naši obec. Následující měsíc jsme si u firmy objednali realizaci rekonstrukce veřejného osvětlení. Čeho jsme se dočkali – profesionálního a odborného přístupu, českého výrobku vysoké technické kvality a dlouhodobé záruky. Co nám to přineslo - nádherné designové osvětlení obce ve velmi krátkém realizačním čase a za solidní přijatelnou cenu. Tuto firmu můžeme všem doporučit."

Sylva Káčerová
starostka obce Poběžovice u Přelouče

Město Chomutov, ulice Fibichova

Pro město Chomutov jsme v minulosti zpracovali již několik projektů na rekonstrukci pouličního osvětlení za použití našeho svítidla SATHEON. V ulici Fibichova byla instalována svítidla s LED diodami o teplotě chromatičnosti 2700 K - světlo má teplou bílou barvu, která je pro lidské oko velmi příjemná a přirozená.