Vzdálená správa spínaných míst

Pomocí námi vyvinutého systému, který využívá nové technologie LORA provozované Českými radiokomunikacemi, můžete za minimální náklady vzdáleně ovládat místní rozvaděč nebo přímo jednotlivá svítidla VO pomocí radiového přenosu informací. Nově zavedená technologie LORA propujuje dva dosud samostatně fungující systémy radiových modulů a mobilního internetu dohromady. Umožňuje pomocí levných radiových modulů připojit se skrze síť LORA na internet a posílat z mobilního telefonu nebo počítače příkazy na ovládání spínacího místa veřejného osvětlení. Jsme první firma v ČR, která tuto novinku zavádí do komečnního využití v oblasti správy veřejného osvětlení.

https://sathea.cz/uploads/smartcity_vys%C3%ADla%C4%8D%20550x325.jpg

Stmívání

Kabelové stmívání

Jedná se o systém přenosu stmívacího signálu po vodiči vedeného paralelně s napájecími vodiči. Využíváme řadič DALI nebo analogový přenos. Kabelové systémy jsou vhodné spíše pro nově vybudovanou infrastrukturu. Požadavek na stmívání musí být řadně rozmyšlen, neboť právě vybudování přídavné infrakstruktury často prodraží projekt na vyšší výslednou částku, než jaká je uspořena na energii díky snížení příkonu svítidel.

Autonomní stmívání

Tato metoda je nejekonomičtější ze všech variant stmívání. Do svítidla se nahraje stmívací profil, podle kterého se svítidlo řidí autonomně bez vnejšího ovlivnění. Nevýhodou je, že změna stmívacího profilu je logisticky obtížná.

Lora stmívání

Novou technologii LORA je rovněž možné využít pro stmívání. Každé svítidlo je vybaveno radiovým modulem a je tedy možné nastavit intenzitu světla přímo, například pomocí chytrého telefonu. Jelikož naše svítidla jsou vyráběna za účelem vysoké robustnosti, je svítidlo vybaveno pojistkou, která se aktivuje v případě selhání ovládácího modulu a přepne svítidlo do standardního režimu, jakoby radiový ovládací modul vůbec nemělo.

https://sathea.cz/uploads/LoraWan%20Chomutov_male.jpg